Od mágie ku kresťanstvu
Od mágie ku kresťanstvu

Od mágie ku kresťanstvu

OD MÁGIE KU KRESŤANSTVU

Volám sa Zoltán. Rád by som vám porozprával príbeh o mojom zázračnom stretnutí sa s niekým, kto zmenil celý môj život.

Stal som sa otrokom alkoholu, cigariet a trávy…

 Narodil som sa v Lučenci a môj život nebol ničím výnimočným, oproti mojim rovesníkom. Detstvo, do svojich 13 rokov som prežil ako každý iný, až na to, že v tomto období sa moji rodičia rozviedli a naša rodina sa rozpadla na dva tábory. Otec a mama. Odsťahovali sme sa teda s mamou a s mojou sestrou do Bratislavy, kde sa mama znovu vydala a začali sme s vyhliadkou na nový život. Bratislava nám otvorila veľa nových možností. Keď som dokončil základnú školu, šiel som na stredné odborné učilište, študovať za automechanika. Táto škola ma zmenila. Počas štúdia som sa okrem iných vecí naučil ako fajčiť, nadávať, piť alkohol a fajčiť marihuanu. To sa všetko nakoniec tiahlo so mnou aj po skončení školy. V 18-tich som sa osamostatnil. Zamestnal som sa v jednom autoservise a  našlo sa mi ubytovanie v centre Bratislavy. A tak som začal žiť svoj vlastný život. Musel som sa učiť novým veciam ako: prať, upratovať a variť si, čo sa vždy dialo nejak samé, keď som býval doma.

Sám sebe pánom…

 Netrvalo dlho a uvedomil som si že: ,,veď ja nemám nad sebou žiadnu kontrolu a nikomu sa nezodpovedám.,, Postupne som sa v robote vypracoval, začal som slušne zarábať, a  nemal som žiadne iné finančné povinnosti ani ma nikto nekontroloval, teda okrem platenia nájomného. Keďže som mal veľa ,,kamarátov,, hneď som vedel ako míňať peniaze. Keďže mám rád spoločnosť, začal som chodievať na diskotéky a pozývať kamarátov, ktorí nemali peniaze. Stal som sa otrokom alkoholu, cigariet a trávy. Už to nebolo len raz začas, ísť si vyraziť. Bolo to stále častejšie a častejšie a zakaždým do záverečnej, niekedy tri až štyrikrát do týždňa a potom z diskotéky rovno do roboty a večer pokračovanie. Zobral som si veľmi vysoký úver, aby som si mohol kúpiť auto a spraviť si vodičák, lenže všetky peniaze som utratil veľmi rýchlo na môj bujarý život. Zrazu som mal ešte viac kamarátov, alkohol cezo mňa pretekal pre každého, s kým som sa chcel ísť baviť, mal som skoro neobmedzený prístup k marihuane a takto som fungoval niekoľko rokov. Toto všetko vyústilo do toho, že ma vyhodili asi zo 6tich, alebo 7mich podnájmov. Musel som zmeniť prácu asi tiež 6-krát a môj život začal upadať do prudkej záhuby. V tom čase som mal dokonca autonehodu. Zrazu peniaze došli a nehoda ma odrezala na dlhý čas od príjmu. Prestal som platiť úver, prestal som splácať pôžičky za notebook, paušál za telefón a splátky za motorku, revízor ma chytil asi 8-krát v MHD, prestal som jesť, rozišla sa so mnou frajerka a nakoniec som ostal bez priateľov, bez frajerky, bez slávy, bez motorky, bez peňazí a závislý na tráve.

Môj zámer bol stať sa mágom…

 Vždy ma zaujímal duchovný svet, hľadal som zmysel môjho bytia a vždy som veril, že existuje niečo väčšie, nejaká moc alebo nejaká sila. Začal som aktívne študovať mágiu, tajné vedy, ezoteriku a okultizmus. Začal som v tom všetkom trénovať niektoré cviky a meditácie, niekedy aj za pomoci trávy a môj zámer bol stať sa mágom, ktorý dokáže komunikovať s inými bytosťami na rôzne účely a keďže som videl aj výsledky, utvrdilo ma to v tom, že skutočne existuje duchovný svet. Lenže bola to iba zásterka, môj život, už nebol život. Ku koncu som to už nebol ja, vedel som, že niečo nie je v poriadku, lenže som sa už z toho nevedel dostať von. Začal som mávať paranoje o tom, že ma niekto chce zabiť, nemal som čo jesť, bol som tak na dne, že som dojedal odpadky po spolubývajúcich, fajčil som špaky čo boli po zemi, smrdel som, oblečenie bolo dotrhané a špinavé a keď som aj dostal nejaké peniaze, tak išli hneď na trávu. Bol som nepríjemná spoločnosť pre spolubývajúcich a všetci čakali na to, kedy konečne odídem. Už som sa ani necítil akol človek. Nejakým zázrakom som sa predsa len z toho dostal za pomoci mamy a jej manžela. Neskôr som sa presťahoval k otcovi, našiel si inú prácu a iné zamestnanie a nakoniec aj nový podnájom v inom meste.

Kľúčové rozhodnutie…

 Po krátkej dobe mojej odvykacej kúry, kde som ešte stále viac a viac študoval mágiu, alkohol ma neopustil úplne a trávu som sem tam fajčil, stretol som sa s jednou kresťankou z Banskej Bystrice, našli sme si spoločnú reč o duchovných veciach a mňa to začalo zaujímať. Neskôr mi dala bibliu a ja som sa pustil do čítania. Bolo to akoby tá kniha písala všetky stránky o mne, bol som zaskočený a chcel som vedieť viac.

Rozhodol som sa, že chcem to, čo majú oni…

 Pozvala ma na jednu dvojdňovú chatu s mladými ľuďmi, asi v mojom veku. Boli to kresťania a o ničom inom sa nebavili ako o Bohu a o tom čo robí a urobil ten Boh v ich živote, rozprávali svoje zázračné stretnutia s Bohom a púšťali mi rôzne kázne z konferencií. Bol som vo svojom srdci stále viac a viac premáhaný tou láskou, ktorú som u nich videl a dokonca aj tí kazatelia vo videách rozprávali akoby stále len o mne. Rozhodol som sa, že chcem to, čo majú oni. Videl som u nich, že oni majú to, čo ja stále hľadám. V ten večer som vybehol von na pole a plakal som a plakal som, vyznával som Bohu svoje hriechy a odovzdal som mu svoj život.

Môj život stále rastie a napreduje…

 Môj život sa od tohto stretnutia s Bohom úplne zmenil. Presťahoval som sa do Banskej Bystrice, začal som navštevovať kresťanské spoločenstvo, čítať Bibliu a spoznávať Boha. Boh mi postupne začal ukazovať môj skazený charakter a nesprávny prístup k životu, viedol ma a stále ma vedie k náprave každý deň, kde sa hlavne učím zodpovednosti, pokore, trpezlivosti a ovládaniu svojej výbušnej povahy. Po nejakej dobe ma Boh zbavil aj závislosti na alkohole, pornografii a na marihuane. Boh mi nadprirodzene pomohol dať si do poriadku finančné záležitosti, pomohol mi nájsť si prácu, urovnal moje vzťahy, ako v rodine tak aj s priateľmi, daroval mi manželku, auto, byt, aktuálne aj zdravú a krásnu dcérku a nakoniec mi daroval nových, veľmi drahých a vzácnych priateľov. Môj život stále rastie a napreduje a Ježiša túžim spoznávať stále viac a viac, pretože On je Láska a táto láska je tu pre každého.