SLOVO ŽIVOTA Banská Bystrica
Kto sme

Kto sme

Sme kresťania, ktorí prežili osobné obrátenie k Bohu. Slovami francúzskeho fyzika Blaise Pascala: „Boh stvoril každého človeka s prázdnom v tvare Boha“. Nech to prázdno napĺňame čímkoľvek, nikdy ho v skutočnosti nezaplníme; naozajstné uspokojenie nájdeme len v poznaní nášho Stvoriteľa.

Dovoľte mi pár slov o nás. Každý máme „vlastný príbeh“, ale to, čo nás spája, je viera v Sväté písmo a túžba nasledovať Ježiša Krista. Prežili sme niečo podobné, čo popisuje C.S.Lewis vo svojej knihe „Zaskočený radosťou“. Keď sa obrátil ku Kristovi, naplnila ho radosť, ktorú vôbec neočakával. Bol vzdelaným profesorom významných univerzít a kresťanstvo si spájal so všetkým možným, len nie s radosťou. Keď však v modlitbe požiadal Ježiša, aby vstúpil do jeho života, prežil odpustenie hriechov a jeho život získal nový rozmer.

Samozrejme, podobne ako ktokoľvek iný, aj kresťania vo svojom živote prechádzajú neľahkými situáciami. Rozdiel je v tom, že nimi môžu prechádzať s vedomím, že Boh je s nimi. Keď raz istý veriaci prechádzal životnou skúškou a sťažoval sa Bohu, vo svojom vnútri počul takúto odpoveď. „Nikdy som nepovedal, že život so mnou je ľahký, ale život bezo mňa je oveľa ťažší.“

Svet sa však zďaleka netočí len okolo nás. Mali by sme pomáhať druhým. Kríž, na ktorom umieral Boží Syn, mal dve brvná; jedno vertikálne, ktoré ukazuje na zmierenie Boha a človeka, druhé horizontálne, ktoré symbolizuje zmierenie s ľuďmi okolo nás. Aj preto veríme v dôležitosť priateľstva, budovania vzťahov a komunity. Srdečne Vás pozývame do nášho spoločenstva, ponuka je celkom široká: Program pre deti v rámci nedeľnej bohoslužby, skvelé letné tábory pre deti a mládež, výborná komunita tínedžerov a mladých ľudí, bohoslužby, prednášky, gospel, či rôzne aktivity pre rodiny, ale aj seniorov.

Ďakujeme, že ste si našli čas na našu internetovú stránku, bude nám potešením spoznať Vás aj osobne. Kde nás nájdete?